Łączna liczba wyświetleń

piątek, 6 września 2013

Wakacje cd.

Kolejną z imprez na którą zostało zaproszone nasze stowarzyszenie było Karpaty OFFer gdzie również mieliśmy piękne stoisko z potrawami i rękodziełami.





Następnie braliśmy udział w Jarmarkach Piwniczańskich prezentując naszą wieś.








FOTRELACJA Z JARMARKU PIWNICZANSKIEGO


W sierpniu w ramach "Lato dla Ducha" odbyła się również msza św. na Jaworzynie Kokuszczańskiej przy Grocie.
Oto fotorelacja     Jaworzyna Kokuszczańska

środa, 28 sierpnia 2013

Wakacje

Na wstępie tego postu chcieliśmy przeprosić iż tak długo nie było na naszym blogu nic zamieszczane. Nie znaczy to że nic się nie działo, wręcz przeciwnie natłok pracy sprawił iż na blog zabrakło czasu za co jeszcze raz przepraszamy.

Zaczynając od zaległych i minionych spraw:

Udało nam się zarejestrować  naszą potrawę regionalną, mianowicie 'Dziadki Kokuszczańskie" które zostały  wpisane do  Bazy Produktów Lokalnych Produkty-lokalne

Braliśmy również udział w kilku imprezach na których nasze stoisko z potrawami i rękodziełami cieszyło się dużym zainteresowaniem.

A więc w lipcu byliśmy na  Dniach Piwnicznej 

W sierpniu byliśmy na Śtrycie Pasterskim organizowanym przez trzy wspaniałe kobiety z Łomnicy. 
Impreza ta owocowała w masę konkursów w których reprezentanci poszczególnych wsi konkurowali z sobą.
A  że śtryt jest spotkaniem pasterzy to mieliśmy okazję oglądać spotkanie dwóch ważniejszych pasterzy którzy na tą imprezę przybyli. Pasterza z Łomnicy ks. Jana Mirka i pasterza który reprezentował Kokuszkę ks. Wojciecha Maślankę.

 


 Brali oni udział w konkursie  "Dobrego Pasterza" gdzie za zdanie mieli dostarczyć zbłąkaną owieczkę do bezpiecznej strefy.



Obaj wywiązali się z tego zadania znakomicie i wbiegli na metę równocześnie. 





Na zakończenie  konkurencji obaj pasterze wymienili przyjacielskie "bodnięcia" i opuścili scenę żegnani gromkimi brawami.





Publiczność była bardzo zadowolona, zbłąkane owieczki również zwłaszcza gdy zostały odstawiona z powrotem na ziemie i dołączyły do swego stada.



Następną konkurencją było cięcie drzewa gdzie reprezentantki naszej wsi wykazały się brawurową techniką, dużą tężyzną fizyczną, oraz ogromnym sercem na początku pomagając  wygrać osamotnionej reprezentantce z Rytra.

Później pokonując reprezentację Łomnicy









Po tej konkurencji opału na zimę zapewne zabraknąć w niektórych domach nie powinno.


Kolejną konkurencją było ubijanie masła gdzie również nasze drogie panie były pierwsze.





Niestety okazało się iż wygrała najładniejsza osełka a nie najszybciej wykonana.



Kolejne zadanie polegało na przeciąganiu liny, była to chyba najbardziej zażarta i zacięta, rywalizacja w całym śtrycie. 


 
Nie obyło się bez bolesnych upadków 




Potarganych spódnic



Oraz masy siniaków i dobrej zabawy wszystkich uczestników.







Następną konkurencją było "Noszenie Baby w Łoktusce"





A ostatnią konkurencją było wiązanie powróseł 









Cdn. 
;)






środa, 27 marca 2013

Wesołego Alleluja!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia... ups! Wielkiej Nocy życzymy wszystkim smacznego jajka, świeżej babki ;) mokrego i słonecznego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Zachęcamy również do kultywowania w swoich rodzinach pięknej tradycji zdobienia jajek.
Można to robić na różne sposoby, a na Kokuszce możemy się pochwalić taaakimi jajami w wykonaniu Pani Grażyny Skoczeń :




niedziela, 27 stycznia 2013

Msza Święta na Jaworzynie Kokuszczańskiej.

W dniu 27 stycznia 2013 roku odbyła się Msza Święta na zakończenie cykli spotkań "Kolędowanie małemu bacy". Krajobraz w jakim odbyła się msza był bajeczny, tajemniczy, namalowany ręką Boga. Na Jaworzynie Kokuszczańskiej znajduje się Grota Betlejemska.