Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Postawienie Stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązanie

ZGODNIE Z USTALENIAMI POCZYNIONYMI JUŻ W STYCZNIU 2016 ROKU URUCHOMILIŚMY FORMALNE ZAŁATWIENIE LIKWIDACJI STOWARZYSZENIA. 


NA NADZWYCZAJNYM WALNYM ZEBRANIU W DN 10 CZERWCA 2017 ROKU PODJĘTO UCHWAŁĘ
sprawie: postawienia Stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązania.



Wzywa się do składania ewentualnych roszczeń w stosunku do Stowarzyszenia w terminie do 30 listopada 2017 roku na podany poniżej adres Stowarzyszenia:
Kokuszka 95, 33-350 Piwniczna-Zdrój
Stowarzyszenie nie posiada zobowiązań finansowych.



Uchwała nr 2/2017
Nadzwyczajnego Walnego Zebrania
Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Kokuszka
z dnia 10 czerwca 2017 r.

w sprawie: postawienia Stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązania


W wyniku przeprowadzonej szerokiej, wielowątkowej oceny i dyskusji zaistniałej sytuacji Nadzwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych
działając na podstawie § 26 ust. 2 i 3  
w związku z  § 21 ust. 11 pkt. 10 Statutu Stowarzyszenia,
w związku z art. 36  ust. 1 ustawy Prawo o stowarzyszeniach uchwala co następuje:


§ 1
Postanawia postawić Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kokuszka w stan likwidacji
z dniem 1 września 2017 roku.


§ 2
1.       Na likwidatora Stowarzyszenia wyznacza się Terese Ortyl 

2.       Do składania oświadczeń woli w imieniu Stowarzyszenia, we wszystkich sprawach związanych z jego likwidacją tj. we wszystkich sprawach majątkowych i niemajątkowych uprawnieni są likwidatorzy.


§ 3
Postanawia  się  przeznaczyć majątek Stowarzyszenia na:
a)                       pokrycie kosztów likwidacji Stowarzyszenia,
b)                      zaspokojenie wierzycieli,
c)                       uregulowanie innych zobowiązań ciążących na Stowarzyszeniu,
d)                      pozostałą część majątku Stowarzyszenia przekazać na cele społeczne.


§ 4

Ustala się termin zakończenia likwidacji do dnia 31 grudnia 2017 roku wraz ze złożeniem wniosku do Sądu Rejonowego w Krakowie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego o wykreślenie Stowarzyszenia z Rejestru.

sobota, 23 stycznia 2016

Zebranie

24 stycznia (niedziela) 
o godz. 14.00
w Szkole w Kokuszce 
odbędzie się

ZEBRANIE CZŁONKÓW 
STOWARZYSZENIA
KOKUSZKA

Tematy zebrania:
1.   Podsumowanie roku 2015
2.   Zmiana formy działalności – przejście od stowarzyszenia zarejestrowanego do grupy nieformalnej


PROSIMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW O PRZYBYCIE


poniedziałek, 23 listopada 2015

Andrzejkowy Dzień Seniora

 
Ach! Starości spokojna!
Sędziwa matrono,
której trosk młodości
w końcu oszczędzono.
Chociaż strzykasz w kościach
i masz swoje cienie,
to po latach trudów
niesiesz nam wytchnienie.
Spokojniejsze serce
coraz rzadziej płonie,
zaś srebrem rozsądku
posypujesz skronie.
Może masz mniej siły
i szybciej się męczysz.
Nad książkamni i pracą
coraz krócej ślęczysz,
ale żaden z Tobą
żółtodziób, choć młody
na życiową mądrość
nie stanie w zawody!
A jeśli choć trochę
rozsądku ma w głowie,
szukał będzie rady
w każdym Twoim słowie.

Witaj więc, starości!
Witaj nam jesieni!
My idziemy do Ciebie
poprzez wszystkie lata
byś nas uwolniła od pośpiechu świata.
 



 

wtorek, 20 października 2015

Gospodynie

Gospodynie z Kokuszki działają i podejmują nowe wyzwania. Właśnie podjęły współprace z Pijalnią Artystyczną w Piwnicznej. Brawo dla Pań! Życzymy sukcesów.

Wywiad z Gospodyniami można zobaczyć na YouTube: Przez żołądek do serca… turysty

"Stare polskie porzekadło „przez żołądek do serca” obudziło zmysły i pomysły gospodyń rejonu Piwnicznej. Pasję do gotowania i przywracania tradycyjnych smaków zauważyła u nich Violeta Cisak, która zdecydowała, że teraz trzeba to wykorzystać do promocji regionu i użycza im prowadzonej przez siebie Pijalni Artystycznej, żeby co tydzień w środę gotowały i częstowały turystów czym chata bogata. A, że jest bogato w zapomniane przepisy przekonał się także TV Sądeczanin"
 
 


niedziela, 23 sierpnia 2015

Dożynki

Dzięki zaangażowaniu gospodyń z Kokuszki, stowarzyszenie mogło zorganizować smaczne stoisko na Dożynkach Województwa Małopolskiego w Piwnicznej. Chętnych na lokalne specjały nie brakowało.







niedziela, 2 sierpnia 2015

Dziadki kokuszczańske

29 lipca odbyło się posiedzenie Rady ds. Produktów Tradycyjnych Działającej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Rada ta została powołana do merytorycznej oceny wniosków o wpis na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych. Delegacja z Kokuszki: Pani Kinga Cieślikowska, Pani Grażyna Skoczeń i Pani Renata Izworska przedstawiły Radzie wniosek o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych Dziadków Kokuszczańskich. Nasze przedstawicielki musiały  przygotować potrawę do degustacji dla członków Rady w celu oceny walorów smakowych, oraz omówić pochodzenie produktów i sposób przygotowywania Dziadków Kokuszczańskich. Pozytywnie oceniony podczas posiedzenia Rady wniosek został przesłany do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie ostatecznie zostanie podjęta decyzja o wpisaniu produktu na listę.



Dziadki kokuszczańskie
Proste potrawy z ziemniaków i mąki są powszechne w kulinarnej tradycji Karpat od przełomu XVIII i XIX w., kiedy to dwory oraz władze austriackie, chcące zapobiec częstym na tych terenach klęskom głodu, rozpropagowały w górskich wsiach uprawę ziemniaków. Dziadki, czyli kluski z zaparzanej masy ziemniaczano-mącznej są jednym z tradycyjnych dań ziemniaczanych, znanych także u Łemków i w północnej Słowacji. W Piwnicznej i jej przysiółkach, Dziadki były popularne co najmniej od lat 20. XX w. Z relacji mieszkańców Kokuszki i Piwnicznej wynika, że w miejscowej tradycji kulinarnej potrawa była zna już dwa pokolenia wcześniej. Było to danie bardzo proste, robione z produktów pochodzących z własnego gospodarstwa: ziemniaków oraz mąki, w dawniejszych czasach jęczmiennej lub owsianej, grubo mielonej na domowych żarnach i dla oszczędności słabo odsianej. Być może stąd wzięła się nazwa potrawy – kluski były szorstkie jak zarost u dziadka. Tanie, szybkie do przygotowania, do tego syte, szczególnie jeśli omaszczone skwarkami, polane śmietaną lub posypane bryndzą, były powszechnie podawane na obiad, a odsmażone - także na kolację.