Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 28 października 2012

Stypendia Pomostowe 2012/2013

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że 28 września 2012 roku odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej segmentu II Programu Stypendiów Pomostowych. Komisja została powołana zgodnie z procedurami Programu. W skład Komisji weszli:
Janina Bajbak – Narodowy Bank Polski
Jerzy Dietl – Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Radosław Jasiński – Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Dariusz Rostkowski – Narodowy Bank Polski
Zofia Sapijaszka – Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości
Małgorzata Stradomska-Kalinka – Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Piotr Szczepański – Fundacja Wspomagania Wsi
Agnieszka Zowczak – Fundacja im. Stefana Batorego
Wyżej wymieniona komisja przyjęła rekomendację Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Kokuszka i tym samym przyznała stypendia następującym osobom:
 

Nr wniosku
Nazwisko
Imię
Uczelnia
Kierunek
473/2012/PSP
Polakiewicz
Paweł
Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie
Budownictwo
1180/2012/PSP
Kulig
Wioletta
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Filologia Hiszpańska
1025/2012/PSP
Polakiewicz
Marta
Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie
Turystyka i Rekreacja
1442/2012/PSP
Maślanka
Łukasz
Politechnika Śląska
Energetyka
1167/2012/PSP
Jamrozowicz
Monika
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Biotechnologia

       Tym samym Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości z siedzibą w Łodzi, ul. Sterlinga 27/29, zwaną dalej “Fundacją”, działającą w porozumieniu z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Wspomagania Wsi, oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Kokuszka podejmują współpracę w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży rozpoczynającej studia, pochodzącej ze wsi i miast do 20 tys. mieszkańców. Współpraca polegać będzie przede wszystkim na przyznawaniu tej młodzieży stypendiów. Fundacja i Organizacja oświadczają, że w roku akademickim 2012/2013 będą realizować Program Stypendiów Pomostowych wg zasad określonych w “Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów". Dla realizacji przyjętych celów Fundacja i Organizacja utworzą fundusz stypendialny, na który przeznaczą w roku akademickim 2012/2013 kwotę 25.000 zł. Kwotę tę skalkulowano przyjmując liczbę 5 stypendystów, pobierających stypendia pomostowe w okresie 10 miesięcy w wysokości 500 zł miesięcznie.   Z kwoty wymienionej w ust. 1:
1)  Organizacja przeznaczy 2.250 zł na pokrycie 9% określonej tam kwoty;
2) Fundacja przeznaczy 4.000 zł na pokrycie 16% określonej tam kwoty, ze środków powierzonych jej przez Fundację Wspomagania Wsi,
3) Fundacja przeznaczy 18.750 zł na pokrycie 75% określonej tam kwoty, ze środków powierzonych jej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Narodowy Bank Polski.

niedziela, 26 sierpnia 2012

ZEBRANIE

Dnia 26 sierpnia 2012 roku o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Kokuszce odbędzie się
Walne Zebranie członków Stowarzyszenia.

ZAPRASZAMY!

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Sprawozdanie z realizacji zbiórki publicznej

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kokuszka informuje, że w dniu 18 sierpnia 2012 roku na terenie boiska szkolnego w Kokuszce na podstawie decyzji Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój NR 05/12 przeprowadziło zbiórkę publiczną w formie zbierania ofiar do puszki w wyniku której zebrano 614 zł.
Środki zebrane przez Stowarzyszenie będą w całości przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia.




środa, 15 sierpnia 2012

23.618,17 zł

Wysokość funduszu sołeckiego dla wsi Kokuszka na rok 2013 wyniesie 23.618,17 zł.

Sołtys wiedząc jaką kwotę sołectwo ma do dyspozycji powinien najpóźniej do 30 września zwołać zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze z funduszu sołeckiego. Już wcześniej, przed zebraniem, można myśleć i dyskutować na temat tego co sfinansować i składać wstępne propozycje do sołtysa.

Jak już pisaliśmy o przeznaczeniu pieniędzy decyduje zebranie wiejskie
Ustawa mówi, że propozycję wniosku do dyskusji mogą złożyć:
1) sołtys
2) rada sołecka
3) 15 dorosłych mieszkańców sołectwa

Aby dane przedsięwzięcie mogło być sfinansowane z funduszu sołeckiego  musi spełniać trzy warunki:
* mieścić się w katalogu zadań własnych gminy,
* być zgodnym ze strategią rozwoju gminy, wsi,
* służyć poprawie warunków życia mieszkańców.
Zwołując zebranie należy przestrzegać tego, co zapisano w statucie (na ile dni przed zebraniem poinformować mieszkańców, w jaki sposób itp.), w jaki sposób zebranie powinno przebiegać (porządek obrad), w jaki sposób powinno być udokumentowane (protokół z zebrania, lista obecności) oraz jakie czynności sołtys podejmuje po zebraniu (np. terminowe przekazanie uchwał oraz protokołu z zebrania wójtowi/burmistrzowi).

Fot. picoodle.com

Fundusz sołecki to nasze pieniądze! Decyzja o tym na co je wydać należy tylko do mieszkańców, ich zdanie jest wiążące. Fundusz sołecki to jedyne rozwiązanie w Polsce, w ramach którego o części budżetu gminy decydują bezpośrednio mieszkańcy, a ich wola zobowiązuje wójta, burmistrza czy prezydenta do wpisania efektów owych decyzji do projektu budżetu. Korzystajmy z tej szansy!
Jawność i rozliczalność funkcjonowania władzy publicznej stanowi fundament funkcjonowania całego państwa. Każdy może zapytać o faktury, zamówienia usług, umowy podpisywane na wykonanie przedsięwzięć. Również każdy z nas może dowiedzieć się jak i przez kogo podejmowane były decyzje o przeznaczeniu funduszu sołeckiego. 
Fundusz sołecki wiąże się z ożywionymi dyskusjami, ba! nawet ze sporami! Ale to właśnie dzięki takim rozmowom powstają pomysły rozwiązania problemów w sołectwie. Wreszcie jest się o co pospierać! I to nie tylko o to, na co wydać pieniądze, ale też o to, co jest w sołectwie ważne, jak chcemy rozwijać nasze sołectwo, kto odpowiada za place, drogi, mosty, tereny zielone itd. Nie ma nic ważniejszego jak poszukiwanie odpowiedzi na pytania rodzące się w związku z funkcjonowaniem miejsca wspólnego życia.

Źródła: UMiG Piwniczna-Zdrój, portal funduszesoleckie.pl 
Więcej informacji: funduszesoleckie.pl

Ciasto ze śliwą

Podczas FESTYNU RODZINNEGO
odbędzie się konkurs na ciasto ze śliwą.

Ciasto należy przynieść 18 sierpnia na festyn.

Każdy może wziąć udział w konkursie, oraz w czasie festynu spróbować poszczególnych zgłoszonych ciast.

Fot. http://www.apricosa.com/2011/10/opas-italian-prune-plum-cake.html

Zapraszamy do udziału w konkursie.
Przyłącz się do wspólnej zabawy.